Rättikaton asennus

Sisustaan liittyvät detaljit löydät täältä
Kristo
Aktiivi
Viestit: 58
Liittynyt: 02 Kesä 2004, 13:53
Auto: Mustang -65 Convertible, 200cid, C4
Paikkakunta: Vantaa / Läyliäinen
Viesti:

Rättikaton asennus

Viesti Kirjoittaja Kristo »

Noniin, tauti senkus pahenee (vai paranee?) ja Sulo Vilen virus pääsi iskemään eli tuli hommattua tuon 65FB:n seuraksi 65 avo. :roll:

Rättikatto on auton originaali ja vuotaa kuin seula, uuden sain mukaan mutta sitten iski tenkkapoo.

Kuinka iso homma on vaihtaa rätti itse vai etsinkö suosiolla jonkun ammattilaisen joka on jo opetellut ja kiroillut homman kertaalleen? Jos päädyn vain maksumieheksi operaatiossa niin suositelkaapas hyviä verhoomoja joista on kokemusta?

Rätin toiminta on mallia ruisvoima ja ajatuksena olis nyt että antaisin konevoiman tehdä tuonkin työn. Onnistuuko swappi siedettävillä kustannuksilla ja jos niin mitä osia tarvitsen? Pikkuisen kataloogeja tiirailtuani ei ainakaan rätti ole eri manual/power mallille, mutta mites ne tuet kattorakenteessa?
Asiallisen tiedon puute ei saa olla este henkiselle epävarmuudelle.
souweli
Tulokas
Viestit: 3
Liittynyt: 21 Joulu 2005, 13:56

Verhoomoista

Viesti Kirjoittaja souweli »

Kysesäpä onnistuuko Keravalla Verhoomo Ketunkulmassa.

http://www.ketunkulma.fi
simo 89 gt
Hiljaisempi
Viestit: 26
Liittynyt: 01 Elo 2005, 20:41
Paikkakunta: vantaa

Viesti Kirjoittaja simo 89 gt »

verhoomo prima,ja kaveri nimeltä vänttisen lasse porvoonkatu 15 on laittanut noita avokkaitakin uuteen katto kuosiin.erinomainen jälki,tarkka kaveri ja ammattitaitoinen.tosin hänellä on paljon töitä,eikä välttämättä mikään halpa tekijä.mutta jos haluat laatua rahallesi niin.... 8)
Vastaa Viestiin